TOMASZ BIAŁEK – tenor, aktor scen muzycznych, reżyser, dyrektor Teatru Muzycznego Castello.
Od najmłodszych lat związany z muzyką. Pierwsze kroki na scenie stawiał zdobywając laury w konkursach dla młodych talentów. W 2000 roku rozpoczął naukę w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach. Podczas studiów zdobył już doświadczenie niezbędne do występów publicznych. Odbył m.in. roczne praktyki w Telewizji Polskiej, współtworząc scenariusz programu dla młodzieży i poznając tajniki zawodu prezentera. Współpracował również z Teatrem Muzycznym w Gliwicach występując w spektaklach takich jak „101 dalmatyńczyków” czy „Wiedeńska krew”. Był także artystą śląskiego kabaretu „Raki z nowej paki”. Uzyskawszy dyplom aktora scen muzycznych, rozpoczął stałą współprace z teatrem w Gliwicach. Od 2011 roku występował już jako jego solista. W swoim dorobku ma wiele ról pierwszo jak i drugoplanowych. Wśród najważniejszych należy wymienić: Barnaba Tucker w Hello, Dolly!, Jim Boy w Kwiecie Hawaii, Billy w 42 ulicy, Travis w Footloose, Kupido w Orfeuszu w piekle, Młodszy brat w Ragtimie, Enrico Piselli w Nocy w Wenecji, Raoul St. Brioche w Wesołej Wdówce oraz Lis w Małym Księciu.
Ponadto, od kilku lat koncertuje na terenie całego kraju wraz z sopranistką Nairą Ayvazyan, obecnie gwiazdą Teatru Muzycznego Castello. Razem tworzą zgrany, piękny i utalentowany duet operetkowy, dzięki czemu ich koncerty cieszą się olbrzymim powodzeniem.
W 2010 roku zadebiutował jako reżyser operetki „Głos się zrywo, dusza śpiewo” stworzonej na kanwie Wesołej Wdówki. Premiera spektaklu miała miejsce w Operze Śląskiej w Bytomiu i zdobyła pozytywne opinie nie tylko sympatyków teatru, ale również jego krytyków.
Rok 2013 okazał się być znamienny w karierze, bowiem postanowił on spełnić swoje życiowe marzenie i wraz z długoletnią przyjaciółką Barbarą Pakurą-Brzoską założyć Teatr Muzyczny Castello. Inauguracją ich działalności była premiera najsłynniejszej na świecie operetki „Księżniczki Czardasza”, w wersji koncertowej. W Teatrze pełni nie tylko funkcję dyrektora. Jest reżyserem m.in. wspomnianej wyżej „Księżniczki Czardasza” oraz muzycznej bajki edukacyjnej „Trzy Magiczne Słowa”. Znajduje się również w zespole artystycznym Castello, co pozwala mu na realizacje swoich największych pasji czyli śpiewu i aktorstwa.